Rynek mięsa 2.05.2014
UE – ROZPOCZĘŁY SIĘ BADANIA PRODUKTÓW Z WOŁOWINĄ NA OBECNOŚĆ NIELEGALNIE DODAWANEJ KONINY
Zgodnie z zaleceniem Komisji 2014/180/UE z dnia 27 marca 2014 r., unijne laboratoria rozpoczęły drugą serię badań produktów z wołowiny. Wszystko po to, by mieć pewność, że zawierają one deklarowane przez producentów mięso. (…)

PROGNOZY CEN KOMISJI EUROPEJSKIEJ DLA RYNKU BARANINY W UE
Jak prognozuje Komisja Europejska w całym 2014 r. średnia cena ciężkich jagniąt we Wspólnocie może ukształtować się na poziomie 503,55 EUR za 100 kg. W 2015 r. wyniesie ona prawdopodobnie 507,58 EUR za 100 kg. (…)

ROSJA ROZWAŻA ZNIESIENIE ZAKAZU IMPORTU PRZETWORÓW WIEPRZOWYCH Z POLSKI I LITWY
Rosyjskie służby weterynaryjne Rosselkhoznadzor zaproponowały Polsce i Litwie przeprowadzenie w ciągu dwóch miesięcy inspekcji w zakładach zainteresowanych eksportem przetworów wieprzowych do Rosji. Kontrole mają na celu zniesienie tymczasowego zakazu importu tych produktów, wprowadzonego z dniem 7 kwietnia br. na skutek wykrycia przypadków afrykańskiego pomoru świń u dzików z Polsce i na Litwie. (…)

FRANCJA ZAKAZUJE IMPORTU ŻYWCA WIEPRZOWEGO Z AMERYKI I JAPONII
Z dniem 3 maja br. Francja wprowadziła zakaz importu żywych świń, nasienia oraz produktów ubocznych (np. komponentów paszowych pochodzenia wieprzowego) z USA, Kanady, Meksyku i Japonii ze względu na obawy związane z wpływem wirusa PED (epidemiczna biegunka świń). (…)

UE – CENY KURCZĄT BROJLERÓW W KWIETNIU BR.
Według wstępnych danych Komisji Europejskiej, średnia cena sprzedaży kurcząt brojlerów (tuszki patroszone z szyjami 65%) na rynku UE w kwietniu br. wyniosła 194,7 EUR/100 kg i nieznacznie (o 0,5%) wzrosła w skali miesiąca i o 0,3% wobec kwietnia 2013 r. (…)

UE – SPADEK EKSPORTU WIEPRZOWINY W OKRESIE I-II 2014 R.
Według danych Komisji Europejskiej, w pierwszych dwóch miesiącach br. UE wyeksportowała na rynki krajów trzecich 438 tys. ton żywca, mięsa, podrobów i przetworów wieprzowych (w wadze produktu) – o 8,8% mniej niż w tym samym okresie 2013 r. (…)
 
Źródła: FAMMU/FAPA na podst.: Dz.U. UE, Komisja Europejska, Rosselkhoznadzor, ThePigSite,
 
Więcej w pełnym wydaniu Wiadomości, dostępnych po wypełnieniu formularza subskrypcji.
powrót